Nile Wilson: Seçkin Sporcu Kendini En İyi Besinlerle Geliştiriyor

POSTED BY herbalife | Tem, 25, 2016 |
Nile Wilson

“Bir jimnastikçi olmak, tutunmaya güç bırakmaya ise cesaret gerektirir” diye bir eski deyiş vardır. Şüphesiz ki İngiliz jimnastikçi Nile Wilson, doğal yetenek ve kabiliyeti olduğu kadar güç ve cesaret sahibi.

Düşmeyi Öğrenmek
Wilson jimnastiğe 4 yaşında, ailesinin bu kadar aktif bir çocuğun uzamsal farkındalık, koordinasyon ve düzgün düşmeye yeteneğini geliştirmesinin daha iyi olacağını düşünerek karar vermesiyle başladı. Birinci sınıftan itibaren hızla gelişti ve jimnastiğe karşı bir tutku beslemeye başladı. “Her jimnastik aletinin egzersiz yapmak ve yarışmak için eşsiz, ilginç ve heyecan verici olduğunu düşünüyorum” diyor Wilson. Ancak onun branşı paralel barlar ve barfiks. Etkileyici bir görünüm yakalayarak ve serbest hamle yaparak heyecan yaratmak dışında, bir önceki dünya şampiyonalarında ilk sekize girerek inanılmaz bir performans sergiledi. Bunu egzersizlerine sıkı bir biçimde odaklanarak başardı. “Jimnastik güç, enerji ve kas dayanıklılığını bir arada gerektiren, dünyanın fiziksel olarak en zorlu sporlarından birisidir. Bu sporda seçkin bir atletseniz haftada 30 saatten fazla egzersiz yapmanız gerekir. Uyguladığımız rutinler yüksek riskli ve ciddi hassasiyet gerektiriyor. En küçük hata bile yerde olmamız anlamına geliyor. Bu ayrıca zihinsel yönden de bir mücadele çünkü takımım ve ülkem adına performans göstermem yönünde bir baskı var ki ben bundan çok zevk alıyorum diyor Wilson.
Yarışa giden yol 6 ya da 8 hafta kadar zaman alıyor. Wilson 1 ya da 2 haftasını fitness rutinini güçlendirerek,2-6 haftasını ağır egzersiz yaparak ve yarıştan önceki son haftalarını da egzersizlerini geliştirerek geçiriyor. Egzersizinin bir parçası olarak içinde bulunduğu mücadele için her gün çabalıyor. “ Yaptığım bir şey de egzersiz yaparken spor salonundaki herkesin beni izlemesini sağlamak. Böylece daha çok yarışın içinde olduğumu hissediyorum, yarışa daha iyi hazırlanıyorum.”

Dengeyi Bulmak
Wilson 15 yaşında dengeli beslenmeye daha çok önem göstermeye başladı ve yarışlarda daha başarılı olmasıyla bunun sonuçlarını almaya başladı. Son beş yıldır vücudu için en iyi olan besinleri deniyor. “Beslenmenin jimnastikte çok önemli olduğunu düşünüyorum çünkü vücudunuzun yağsız ve sıkı olmasını sağlarken güç ve enerji üretmek çok önemli” diyor Wilson ve vurguluyor: “Ek besin piyasası bugün çok fazla bilgiyle dolu.” Wilson ayrıca Herbalife ürünlerini nasıl sevdiğini “Herbalife ürünleri bilime dayalı ve tatları gerçekten çok güzel” sözleriyle açıklıyor. Ayrıca Herbalife’ın oluşturduğu coşkulu ve destekleyici topluluğun bir parçası olmaktan mutlu. “ Ürünleri egzersizlerimle birlikte dengeli beslenme rutinime de dahil ediyorum. Zamanlama bu işin özü böylelikle egzersize ayırdığım zamanı arttırabiliyorum” diyor Wilson. Yoğun egzersiz günlerinde, egzersizin ilk 3 saatinde Herbalife Formül 1 Sport kullanıyor ve sabah boyunca yudum yudum alarak enerji seviyesini koruyor. Ayrıca sıvı alımını geliştirmek için Herbalife24 CR7 Drive alıyor. Bundan sonra ise ekstra protein alımı ve yağsız kas oluşumu için Herbalife Protein Bar yanında sağlıklı bir yemek yiyor. İkinci egzersiz sırasında ise kaslarını geliştirmek için Herbalife24 CR7 Drive, hızlı ve sürdürülebilir kas iyileşmesi için Herbalife24 Rebuild Strentgh kullanıyor.

Performans Ortakları
“Herbalife ile ortaklığım, bu spora insanları teşvik etmek ve onları bilinçlendirmek açısından inanılmaz bir şans. Ürünlerine ve topluluklarına yürekten inandığım için bu ortaklık bir ekip oluşturmayı kolaylaştırıyor. Geleceğimiz parlak ve bunu geliştirmeye devam ettikçe daha güzel şeyler göreceğimize inanıyorum” diyor Wilson. Bu arada takım arkadaşlarıyla birlikte ülkesi Rio adına yarıştığı için çok heyecanlı: “ Bu yolculukta hepimiz aynı mücadelelerden geçtik.” Ve son olarak şunları ekliyor: “ Şu anda birçok yıldır hedefim olan şeyi kazanmak ve ona odak noktam. 2020 Tokyo Olimpiyatları’na kadar yaptığım sporu sürdürmeyi planlıyorum. Hedeflerimi gerçekleştirmek adına çıktığım bu yolculuğu seviyorum ve kendime güveniyorum.”

Nile Wilson Hakkında Birkaç Bilgi
Doğum: 17 Ocak 1996 Batı Yorkshire, İngiltere
Boyu: 166 cm
Branşı: Erkekler artistik jimnastik
Seviye: Uluslararası Kıdemli Seçkin Sporcu
Kulübü: City of Leeds Spor Kulübünile-wilson-2

TAGS :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir