Herbalife Takımı Tekerlekli Sandalye Yarışçısı En İyi Olmak İçin Mücadele Ediyor

POSTED BY herbalife | Haz, 28, 2016 |
Toni Piispanen

Toni PiispanenHerbalife sponsorlu tekerlekli sandalye yarışçısı Toni Piispanen, bir yarışta yaklaşık 20 metre geçtikten sonra heyecanlanmaya başlıyor. Neden? “Çünkü bu genellikle rakiplerimin benden arkada olduğunu fark ettiğim ilk an oluyor. ”diyor Piispanen. Sporunu en üst düzeye çıkarmaya yardım eden şey kazanma hırsı, hızlı sürüşü ve iyimserlik.  Gösterdiği en üst başarılardan biri de 2012de Londra’daki uluslararası yarışta altın madalya alması. Finlandiya’nın en başarılı sporcularından biri olarak başarıya giden yolunun inanılmaz mücadeleler ve sıkı çalışmayla kaplı olduğu şüphesizdir.

Büyük Düşünmek
1993’te, Piispanen onu engelli bırakan omurilik yaralanması başına geldiğinde bir karate gösterisine katılıyordu. Ancak, böyle bir şey yüzünden engellenmiş biri olmak yerine, cesur bir şekilde tekerlekli sandalye rugby atleti olarak kendini yeniden keşfetti ve bu alanda on beş yıl boyunca başarılı bir şekilde yarıştı. Saldırgan spor dalı rugby, hokey, basketbol ve voleybolun unsurlarından yararlanır. En az üç uzvunda fonksiyon kaybı olan fiziksel engelli ve tekerlekli sandalye kullanan yarışmacılarca oynanır. 2008de yeni bir meydan okuma dürtüsü ile Piispanen tekerlekli sandalye yarışına başladı. “Büyük düşünmem ve hızlı olmam beni bu spora çekti. Rugby oynarken tekerlekli sandalye yarışına şans verdim ve fark ettim ki eğer bunu devamlı yaparsam potansiyel olarak dünyanın en iyisi olabilirdim. Bu düşünce beni hala motive ediyor.” Dalının kendine özgü mücadeleleri olduğu için, motivasyon tekerlekli sandalye yarışında anahtar faktör. “Vücudunuzda enerjiyi üretip onu doğru tarafa yönlendirmelisiniz. Ayrıca yağmur ve rüzgar gibi her türlü hava koşuluna adapte olmalısınız ve gerekli olan ekipmanları kullanmalısınız.” diyor Piispanen.

Beslenmeye Odaklanma
Piispanen’in antrenman ve performansının püf noktası yüksek kaliteli beslenme. Kazasından beri hangi ve ne kadar kalori yediğine büyük itina gösteriyor. Yarışmaya tekrar başladığında, besinlerden daha fazlasını profesyonel seviyede alması gerektiğini fark etti. “Her zaman zinde olmalıyım böylece gerektiği kadar egzersiz yapabilirim. Ayrıca bir sonraki egzersizimde güçlü olmam için yaptığım antrenmanların iyi geçmesi gerekiyor” diyor Piispanen. Günümüzde piyasadaki ek besin markaları arasından Piispanen Herbalife24® ürünlerini seçtiğini çünkü performansını yükseltmede Herbalife’a güvenebileceğini ve tadının harika olduğunu söylüyor. Bununla beraber, Herbalife24® serisindeki ürünler bağımsız ve güvenilen bir kuruluş olan Ulusal Sanitasyon Kuruluşu (NSF) tarafından test ediliyor. Bazı Herbalife ürünlerinin üzerindeki The NSF Cerstified for Sport (NSF spor için onaylamıştır) ibaresi, ürünlerin titizlikle test edildiğini ve yasaklanan maddeleri içermesi bakımından en az riski taşıdığının garantisini verir. Piispanen güne vanilya aromalı Herbalife24® Formula 1 Healthy Meal Nutritional Shake Mix ile başlıyor. Mevcut egzersiz ve yarış düzenine bağlı olarak Herbalife24® serisi ürünlerinden kullanıyor. Özellikle Herbalife24® Restore’u çok seviyor. “Restore, egzersize bağlı iltihaplarla mücadele etmeme ve ertesi gün iyi hissetmeme yardım ediyor” diyor. Piispanen ayrıca her gün Herbalife24® Formula 2 Multivitamin Complex takviye alıyor.

Herbalife Temsilcisi
2013den beri Herbalife Piispanen’in sponsorluğunu yapıyor ve o zamandan beri Piispanen çok iyi bir temsilci olduğunu kanıtlıyor. Aktif bir şekilde Herbalife ile olan bağlantısının tanıtımını yapıyor ve yurtiçi – yurtdışı spor münazaralarında tanınmasına yardım ediyor. Herbalife, en yüksek hedeflerine ulaşması için Piispanen’a gereken desteği sağlamaktan gurur duyar. “Herbalife performansımın arkasındaki beslenme kuvveti. İkinci altın madalyayı kazanmamda büyük bir şansım olacağını garanti ediyorlar” diyor Piispanen.

Toni Piispanen’in Kariyerindeki Önemli Noktalar
Espoon Tapiot “Yılın Sporcusu” – 2014,2012
100 metrede Avrupa Şampiyonu (Swansea, Galler) – 2014
Finnish Sports Gala “Yılın Sporcusu” – 2013
Dünya Şampiyonu (Lyon, Fransa) – 2013
Paralimpikde Altın Madalya (Londra) – 2012
“The Sports Act of the Year” ödülü – 2012

TAGS :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir