Yüksek Atlamacı Beslenme Alışkanlığında Mükemmelliğe Ulaşıyor

POSTED BY herbalife | Haz, 23, 2016 |
Caterine_Ibarguen

Beslenme AlışkanlığıEski atletizm şampiyonu Jackie Joyner-Kersey’in de daha önceden söylediği gibi “Geriye bakıp pişman olmaktansa ileriye bakıp hazırlıklı olmak daha iyidir.”
Pişmanlık Herbalife’ın sponsor olduğu yüksek atlama,uzun atlama ve üç adım atlamacı Caterine Ibargüen için artık pek de söz konusu değil. Öyle ki kendini bu konuya adayarak hazırlanması ona Rio’daki 2016 Yaz Olimpiyatlarında yer almasına hak kazandırdı

 

Mücadeleye Yükseliş

Ibargüen Apartado,Colombia’da doğdu. Spor kariyerine 12 yaşında 150 metre kategorisinde başladı. Eğitiminin atlama kategorisine yönlendirilmesiyle ilk uluslararası atlama ödülünü 199 yılında,15 yaşında Güney Amerika Atletizm Şampiyonasında üçüncü sırayı alarak kazandı. O tarihten beri Ibargüen sınırlarını zorluyor ve hanesine yeni şampiyonluklar ekliyor.
Bu başarılarından en saygın olanlarından biri de 2012 İngiltere Yaz Olimpiyatlarında kazandığı gümüş madalya. Ibargüen o günü hayatının hem en güzel hem de en kötü olarak tanımlıyor, çünkü her ne kadar ülkesini gururlandırsa da “Gözüm altın madalyayı kazanmaktaydı.” diyor. Rio’da bir kez daha altın madalya kazanma şansını elde ediyor ve  böylece hayatının en güzel gününü yaşamış oluyor. Böyle yaparak odağını beslenme üzerinde topluyor.

 

Daha Yüksek Beslenme Düzeyleri

Günlük rejiminde beslenme ihtiyaçlarını Herbalife® ürünleriyle karşılıyor. “Beslenme benim için çok önemli” diyor Ibargüen. “Rutinime bunu benimsetmek daha sıkı antrenman yapmama  ve yarışlarda daha iyi performanslara ulaşmama olanak sağlıyor.” Ibargüen antrenmandan önce Herbalife24® Formula 1 Sport, antrenman sırasında Herbalife24® Hydrate ve Herbalife24® Prolong alıyor. Egzersizin son 30 dakikasında Herbalife24® Rebuild kullanıyor. Ve son olarak uyumadan önce Herbalife24® Restore kullanıyor.
Ibargüen atlama kategorisinde yarışmanın özellikle zorlu olduğuna ve özel beslenme gerektirdiğine dikkat çekiyor. “Beslenme ihtiyaçlarım ziyadesiyle enerji ve kilomu koruma üzerine yoğunlaşmış durumda” diyor ve ekliyor :“ Herbalife24® serisi özellikle sporcular için tasarlandığından ihtiyaçlarımı karşılamama katkıda bulunuyor.” Herbalife24® ürünleri aynı zamanda Ibargüen için ideal bir seçim çünkü ürünler uluslararası, bağımsız,güvenilen bir kuruluş olan Ulusal Sanitasyon Kuruluşu (NSF) tarafından test ediliyor. Bazı Herbalife® ürünlerinin üzerindeki The NSF Certified for Sport® (NSF spor için onaylamıştır) ibaresi, ürünlerin atletizmde yasaklanan maddeler bakımından test edilip, temiz olduğunu ve kirletici test kriterleri bakımından etikette belirtilenlerle uyuştuğunu doğruluyor ve bunun garantisi veriyor.

 

Sınır Gökyüzü

Ibargüen şuanda üçlü atlama kategorisinde yarışacağı 2016 Rio Yaz Olimpiyatları için antrenmanlar üzerinde çalışıyor. Sözlerine şöyle devam ediyor: “Bu muhteşem organizasyonda hayranlarım ve ülkem adına yarışacağım için çok gururluyum. Beni destekleyen herkesi gururlandırmak istiyorum.”

 

Caterine Ibargüen Başarıları:

Dünya Şampiyonası 2015 – Birinci sırada
Pan Amerikan Oyunları 2015 – Birinci sırada
Orta Amerika ve Karayip Oyunları 2014 – Birinci sırada
Kıtalararası Kupa 2014 – Birinci Sırada
Dünya Şampiyonası 2013 – Birinci Sırada

TAGS :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir