Herbalife Uzmanları Kalp Sağlığı Farkındalığını Öncelik Haline Getiriyorlar

POSTED BY herbalife | Haz, 23, 2016 |
slide-2

slide-2Herbalife,Sağlık ve Beslenme Yetkilisi Dr. John Agwunobi’yi de içeren uzmanları ile birlikte kalp sağlığının temel prensiplerini yayıyor. “Halk sağlığına ilgim beni Herbalife ile çalışmamda heyecanlı kılan şey. Dünyanın her yerinde birçok insana ulaşabilme, onlara dokunabilme gücü Herbalife’ı eşsiz yapıyor” diyor Agwunobi.
Dr. Agwunobi’nin görevi uzman danışma kurullarını, Herbalife Beslenme Enstitüsü ve şirketin kliniğini, bilimsel ve kalite gözetim liderlik takımlarını desteklemek.

ABD Sağlık ve Hizmetleri Bakanlığı müsteşarı olarak hizmet etme onuruna sahip olan, Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri, Ulusal Sağlık Enstitülerini, Amerikan Gıda ve İlaç İdaresini, ABD Genel  Cerrah Makamını ve diğer sayısız halk dairelerini ve programlarını denetleyen Dr. Agwunobi pediatrist geçmişine sahip. Kalp sağlığı bakımından Dr. Agwunobi’nin üç basit tüyosu var:
Harekete geçin – Her gün otuz dakikalık ortalama bir egzersiz kardiyovasküler sağlığınızı destekleyecektir.
Sağlıklı bir kiloya ulaşın ve bunu koruyun – Eğer fazla kilolu yada obez iseniz, kilo kaybı kardiyovasküler sisteminizde önemli derecede pozitif etkiye sahip olabilir.
Sağlıklı beslenin – Meyve, sebze, kepekli tahıllar ve az yağlı süt ürünleri tüketerek tabağınıza daha fazla besin ekleyin.

 

Aktif Olma Konusunda Görüşler

ABD Hastalık ve Korunma Merkezlerine (CDC) göre düzenli egzersizin bir çok önemli yararı vardır. Düzenli egzersiz:
-Kilonuzu kontrol etmenize
-Kardiyovasküler hastalık riskini azaltmanıza
-Tip 2 diyabeti ve metabolik sendrom riskini azaltmaya
-Bazı kanserlerin riskini azaltmanıza
-Kas ve kemiklerinizi güçlendirmeye
-Zihinsel sağlığınızı ve moralinizi yükseltmeye yardımcı olur.
-Eğer yetişkin iseniz günlük aktiviteleri yapabilme gücünüzü geliştirir, ani düşüşlerden korur.
-Daha uzun yaşama şansınızı arttırır.

Herbalife Dünya Çapında Fitness Eğitimi Üst Düzey Yöneticisi, Samantha Clayton, her gün biraz egzersiz yapmanın kalp sağlığının geliştirmek için harika bir yöntem olduğunu söylüyor. Clayton: “Birazcık da olsa egzersiz yapmak hiç yapmamaktan her zaman daha iyidir. Yoğun ve stresli hissettiğinizde daha uzun egzersiz vakti ayıramasanız bile kendinize en azından 10 dakika egzersiz yapacağınıza dair söz verin. Kısa egzersiz süresinden yararlanmanın en iyi yolu vücudun sadece tek bir bölümüne ya da fitnessın güç, kardiyo ya da esneklik gibi tek bir unsuruna odaklanmaktır. CDC’ye göre fiziksel aktivitenin sağlığa yararı, zararından fazla.

 

Sağlıklı Bir Kiloya Ulaşın ve Bunu Koruyun

CDC ayrıca az bir (toplam vücut ağırlığınızın yüzde 5 ya da 10’u) kilo kaybıyla kan basıncı, kan kolesterol ve kan şekerinin azalması gibi sağlık açısından önemli yararları olduğunu bildirmiştir. Kayda değer bir kilo kaybı ile insanlar bedensel sağlıklarında, enerji seviyelerinde, hareketliliklerinde, genel moral ve özgüvenlerinde iyileşmeler, gelişmeler olduğunu bildirmişlerdir.

 

Ne Yersen Osun

Sağlıklı bir diyet makro besinler (protein, yağlar ve karbonhidratlar gibi) ile vitamin ve minerallerin doğru dengesini içerir. Yağsız etten, kabuklu yemişlerden ve bitkilerden alınan protein kilo yönetimi konusunda özellikle önemlidir. Herbalife Beslenme Enstitüsü ve Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Başkanı David Heber: “Kalori alımına dikkat ederken diyetteki az az artan protein oranının vücut yapısını düzelttiği, yağ kaybını kolaylaştırdığı, kilo kaybından sonra kiloyu korumak açısından vücudu geliştirdiği bir gerçektir” diyor.
Ayrıca bu konuda Herbalife Evrensel Beslenme Eğitimi Direktörü Susan Bowerman: “ Kalbe dost diyet, sizin için yararlı olan, yağsız proteinleri birçok meyve ve sebzeyi, yeterli miktarda lif ve az miktar şeker, tuz ve doymuş yağları içerir” yorumunda bulunuyor.

 

Herbalife Sağlıklı, Aktif Yaşamı Destekliyor

Dünya genelinde Herbalife üyeleri, egzersiz yaptıkları, eğlendikleri, birbirlerini olumlu alışkanlıklarını güçlendirdikleri bir grup ortamında motive ettikleri fitness kampları düzenliyorlar. Herbalife aktif bir şekilde kalp ve halk sağlığını yükseltmek için yeni yollar arıyor.

TAGS :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir